Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 30 września 2015

Profesja - Alchemik

Alchemik z wrocławskiego Browaru Profesja to Wild American India Pale Ale - fermentowane dzikimi drożdżami Brettanomyces Bruxellensis Trois, który miał swą premierę na Beer Geek Madness. Trunek niefiltrowany, niepasteryzowany, zawiera alkohol na poziomie 6,8% obj., ekstrakt 15,9° Plato i goryczkę 43 IBU. Użyte chmiele to angielski Admiral oraz amerykańskie Athanum, Simcoe, Mosaic i Cascade. W składzie także: woda, słód pale ale, monachijski I, caramel pils, aroma, melanoidowy, special X a także niesłodowana pszenica. 77/60 punktów na ratebeer.


Butelka 500ml, charakterystyczny krasnal na etykiecie, pełne dane o składzie i parametrach piwa, czarny kapsel. Piana obfita, gruba, dość szybko opadająca do pierzynki. Barwa rubinowo-czerwona, opalizująca. Aromat lekko dziki z nutkami stajennymi, kwaskowo-winny, wzbogacony o czerwone owoce i delikatną żywicę. W smaku pół wytrawnie, delikatnie zaznaczona kwaskowatość pożeczkowo-wiśniowa przeplata się z niewielką słodyczą gruszki i ciemnych winogron oraz cierpkością aronii, w posmaku czerwone wino, dojrzałe owoce egzotyczne, siano. Goryczka średnia, chmielowo-pestkowa, krótka, lekko ściągająca, nagazowanie wysokie.


Nie spodziewałem się tak dobrego i pijalnego piwa - dodatek dzikich drożdży do IPA daje zaskakujące efekty. Nie każdemu może to zasmakować, dla mnie jednak wyszło pierwszorzędnie - AIPA na sterydach!
Cena: 8,25zł

8+/10 pkt





Zakupione
w sklepie piwa-regionalne.com.pl

Browar:
http://browarprofesja.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz