Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 26 czerwca 2019

Pinta - Kwas Theta Barrel Aged

Kwas Theta Barrel Aged z browaru Pinta, uwarzony kontraktowo w Browarze na Jurze, to "Russian Imperial Stout zakwaszony bakteriami kwasu mlekowego oraz przefermentowany drożdżami górnej fermentacji. W kolejnym etapie połączony z sokiem z polskich, kwaśnych wiśni dla nadania owocowego profilu. Następnie przebity do dębowych beczek, gdzie został poddany działaniu dzikich drożdży przez okres sześciu miesięcy." Ekstrakt początkowy 24,7° Plato, alkohol na poziomie 12% obj., w składzie: woda, słód pale ale, monachijski typ I, diastatyczny, chocolate, pale chocolate, crystal, dark crystal, carafa typ II, palony jęczmień, chmiel Zeus (USA) i Fuggles (UK), sok z polskich kwaśnych wiśni, drożdże Safale US-05, blend bakterii kwasu mlekowego L. plantarum, L. delbrueckii, L. brevis, blend dzikich drożdży Brettanomyces The Yeast Bay "Amalgamation". Na ratebeer 99 punktów ogółem i 99 w stylu. Warka do 01/04/2021.


Butelka 330ml, firmowy kapsel, pełne info o składzie i parametrach na etykiecie. Prawie czarne, z drobną i trwałą pianką. Pachnie czerwonym winem, wiśniami w czekoladzie, jeżynami, kawą i starą beczką. W smaku umiarkowanie kwaśne, są wiśnie, kakao, kawa, jagody i wysoka, taniczno palona goryczka. W odbiorze gładkie, nisko wysycone, z pełnym body i ładnie schowanymi procentami.


Od wersji podstawowej nieco bardziej wytrawne i taniczne, nadal fajne.
Ps.
Kran w Piana < butelka w domu.

Cena: 16,44zł

8,5/10 pkt






Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
www.browarpinta.pl



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz