Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 20 marca 2016

Profesja + Jabeerwocky - Basista

Basista, z wrocławskiego browaru rzemieślniczego Profesja, to American Farmhouse Ale uwarzone w kooperacji z pubem Jabeerwocky w hołdzie zmarłemu w grudniu 2015r. Lemmy'emu z Motörhead. Trunek jest niefiltrowany, niepasteryzowany, zawiera alkohol na poziomie 5,9% obj., ekstrakt 13° Plato i goryczkę 26 IBU. Użyte chmiele to niemiecki Hallertauer Tradition oraz amerykańskie Cascade, Mosaic i Centennial. W składzie także: woda, słód pilzneński, monachijski, aromatic, pszeniczny i płatki owsiane oraz trzy rodzaje drożdży - California Ale, Wallonian Farmhouse oraz Brettanomyces Bruxellensis. Na ratebeer 82/70 overall/style.


Butelka 500ml, charakterystyczny krasnal na etykiecie, pełne dane o składzie i parametrach piwa, biały goły kapsel. Piana mydlana, szybko się dziurawi i opada do chmurek. Barwa bursztynowo brunatna, mętna. W aromacie troszkę cytrusów, troszkę brzoskwiń, fenoli i sporo nutek dzikich, funky, starej skóry od brettów - całkiem przyjemnie, choć delikatnie. W smaku wytrawne, mało słodyczy - czuć przejrzałe mango, skórkę curacao, albedo, pikantne przyprawy, stajnię, siano... Goryczka średnia, dość długa, nieco łodygowo trawiasta. Nasycenie średnie, lekkie (wręcz wodniste) w odbiorze.


Niezobowiązujące, sesyjne piwo na wieczór dla miłośników delikatnej stajni w akompaniamencie amerykańskich chmieli. Połączenie nowej fali z konserwatywną Belgią jak najbardziej na propsie.
Cena: 7,80zł


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz