Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Troubadour - Obscura

Seria Troubadour z belgijskiego browaru The Musketeers jak na razie pozytywnie zaskoczyła rewelacyjną imperialnym Black IPA Westkust oraz słabszym dzikim Imperial IPA Magma. Tym razem udało mi się zakupić ich wyrób o nazwie Obscura, a jest to Belgian Strong Ale o zawartości alkoholu 8,2% obj., ekstrakcie 18° Plato oraz goryczce na poziomie 35 IBU. Według twórców jest to bogate, słodowe, czerwono-brązowe piwo - stout z belgijskim charakterem. 94/94 punktów na ratebeer.


Butelka 330ml, kapsel bez nadruku, niepełne info o składzie i parametrach trunku. Piana bardzo obfita, kremowa, dość trwała i oblepiająca szkło. Barwa brązowo-bordowa, mętna. W aromacie jest kakao, czerwone i suszone owoce, likier wiśniowy, pestki moreli. Ta pestkowość po ogrzaniu się piwa jest niestety drażniąca, przypominająca stare zbutwiałe drewno. W smaku pojawia się więcej cech stoutu, jest tu troszkę słodkości czekoladowej, jest paloność, są rodzynki, jest i alkohol przypominający brandy. Goryczka alkoholowo-prażona, choć niewysoka to dość długo pozostaje i zalega nieprzyjemną alkoholowością. Wysycenie średnie, podbijające ziemistość i treściwość piwa w odbiorze.


Potencjał jest, moc jest, wygląd jest, niestety do poprawy aromat i rok leżakowania w celu ułożenia alkoholu - wtedy byłby to trunek pierwszej klasy. Tak niestety piwo jest zaledwie dobre, lecz nieułożone, niezbalansowane...
Cena: 11,10zł

7/10 pkt





Zakupione w sklepie www.ebrowarium.pl

Browar:
www.troubadourbeers.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz