Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 24 marca 2019

Widawa + Dunham - Swill de Course

Swill de Course Bourbon Barrel Aged, uwarzony w Browarze Widawa kooperacyjnie z kanadyjskim Brasserie Dunham, to Barrel Aged Imperial Coffee Stout z dodatkiem kawy Intercontinental z wrocławskiej palarni Etno, leżakowany w dębowych beczkach po rumie. Piwo zawiera 10,5% obj. alkoholu, 24° Plato i 3 na 6 IBU. Na ratebeer niewiele ocen. Warka z datą do 18/02/2020.


Butelka 330ml, brak składu na etykiecie, firmowy kapsel. Piana rachityczna, od razu znika. Barwa czarna, nieprzejrzysta. W aromacie rum, bandaże i kawa. W smaku wytrawne, alkoholowe, apteczne, w tle trochę kawy (+lekko kwaskowy posmak), kakao, migdałów, drewna i długi, rumowy finisz. Goryczka średnia, mocno palona, popiołowa, dość rzadkie, nisko wysycone w odbiorze.


Całość sprawia wrażenie nieułożonego, rozedrganego - przeszkadza palące alko, przeszkadza nieprzyjemna apteczność (od beczki?) i brak ciała. Chyba najbliżej temu piwu do "sławnego" leżaka od kolaborantów, czyli Ratela.

Cena: 28,49zł

6-/10 pkt






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz