Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 28 listopada 2018

Jopen + Lervig - Don’t tRYE This @home Linie Aquavit Barrel Aged

Don’t tRYE This @home Linie Aquavit Barrel Aged, to Rye Wine 695 dni leżakowane w beczkach po norweskim destylacie z przyprawami Linie Aquavit, uwarzone w holenderskim browarze Jopen w kooperacji z norweskim Lervig Aktiebryggeri. Piwo ma 12% obj. alkoholu, 35 IBU, w składzie: woda, słód żytni, słód jęczmienny, słód pszeniczny, słoweński chmiel Aurora, niemiecki Hallertau Mittelfrüh oraz angielski Target, drożdże. Na ratebeer ocenione na 94 punktów overall i 78 style. Warka z datą do lipiec 2038.


Butelka 330ml, brak pełnego składu i parametrów na etykiecie, firmowy kapsel. Piana nieduża, dość trwała i zbita. Barwa rubinowa, delikatnie zamglona. W aromacie destylat, suszone owoce, marcepan. W smaku półsłodkie, rodzynkowe, melasowe, ziołowe, z delikatną kwaskowatością moreli z puszki. Nieduża, ziemisto przyprawowa goryczka, niskie wysycenie, mega gęsta, oleista faktura, lekko rozgrzewający alkohol i posmak destylatu (rozumiem, że aquavitu), w tle.


Ogólnie fajne body i naleciałości rodem z quadrupla, aczkolwiek barrel ageing z tej beczki kojarzy się bardziej z wódką niż jakimś szlachetnym alkoholem... Do świetnej wersji Forester Bourbon nie ma startu, raczej poziom podstawki.

Cena: 5,17€

7+/10 pkt






Zakupione w holenderskim sklepie www.speciaalbierpakket.nl

Browar:
www.jopenbier.nl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz