Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 7 grudnia 2016

Jopen + Lervig - Don’t tRYE This @home!!

Don’t tRYE This @home!! to Barley Wine, uwarzony w holenderskim browarze Jopen w kooperacji z norweskim Lervig Aktiebryggeri. Piwo ma 12% obj. alkoholu, 50 IBU i według twórców to Rye Wine - w zasypie aż 70% słodu żytniego. Na ratebeer ocenione na 90 punktów overall i 58 style. Warka do 07/04/2018.


Butelka 330ml, brak pełnego składu i parametrów na etykiecie, firmowy kapsel. Piana nieduża, nietrwała - szybko redukuje się do postrzępionej firanki. Barwa miedziana, mętna. W aromacie skórka od chleba, jabłko (zarówno zielone jak i suszone), czerwone i kandyzowane owoce... W smaku dość słodkie, gęste, oleiste, tu także jabłka, śliwki, rodzynki, czerstwe pieczywo, jakieś zioła i ziemistość w posmakach... Goryczka niska, alkoholowa, niskie, drobne wysycenie.


Ciekawe piwo z niesamowitą, kisielowatą fakturą, ale nieco przeszkadza aldehyd octowy i nieco nieułożony, gryzący alkohol. Wydaje się, że rok na leżaku byłby wskazany...
Cena: 18,25zł

7+/10 pkt


Zakupione  w sklepie online piwa-regionalne.com.pl

Browar:
www.jopenbier.nl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz