Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 25 lipca 2018

De Leite - Fils à Papa 8

Fils à Papa 8 z belgijskiego browaru De Leite, to Blond Sour ale aged in Vin Jaune barrels (Domain Martin Faudot) - leżakowane w dębowych beczkach bo białym francuskim winie (region Jura). Piwo ma alkohol na poziomie 8% obj., w składzie: woda, słód jęczmienny, pszeniczny, cukier, chmiel, drożdże, przyprawy, oczywiście jest refermentowane w butelkach. Na ratebeer ocenione na 77 punktów ogółem i 37 w stylu. Batch 2017/03.


Butelka 330ml, skromna żółta etykieta, srebrny kapsel, niepełne dane o parametrach i składzie zawartości. Piana dość obfita, mydlana, średnio trwała. Barwa pomarańczowa, mętna. W aromacie nuty białego wina, zielonego winogrona, cytryny, starej beczki, ale przede wszystkim geranium... W smaku lekko kwaskowe, winne, mocno mineralne, z posmakiem starego drewna i znów geranium. Niska, ziołowa goryczka, wysokie, musujące wysycenie.


Ogólnie ok, choć dominujący zapach tej pelargonii ewidentnie mi tu nie gra...

Cena: 3,69€

7-/10 pkt






Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz