Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 8 września 2017

Pracownia Piwa - LAB 15

LAB 15 z browaru Pracownia Piwa, to Acacia Sour Ale - lekkie, kwaśne piwo górnej fermentacji z dodatkiem kwiatów akacji, wydane w limitowanej ilości specjalnie z okazji pierwszej edycji OMBF. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, o ekstrakcie początkowym na poziomie 13% wag., alkoholu 5,6% obj., w składzie woda, słód jęczmienny, pszeniczny, kwiaty akacji, chmiel, drożdże. Na ratebeer 40/7 overall/style. Warka do 30/09/2017.


Butelka 330ml, firmowy czarny kapsel i biała, minimalistyczna etykieta zawierająca niepełne dane o składzie i parametrach. Piany brak, barwa jasno złota, delikatnie zamglona. W aromacie są akacje, faktycznie je czuć, poza tym półsłodkie białe wino, sok jabłkowy, jogurt... Smak dość kwaśny, lekko winny, gronowy, cydrowy, skontrowany słodkim posmakiem kwiatów. Dziwmy dysonans. Nisko wysycone, lekkie w odbiorze.


Co tu dużo mówić, lekki kwasik, który dzięki akacji dostał nut białego wina gronowego i cydru. Ciekawy eksperyment.

Cena: 16,00zł

7/10 pkt


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz