Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 13 sierpnia 2017

De Dochter van de Korenaar - Blended Oak Aged Embrasse

Blended Oak Aged Embrasse z belgijskiego browaru De Dochter van de Korenaar, to Belgian Strong Ale leżakowane w dębowych beczkach po whisky. Zawartość alkoholu na poziomie 9% obj., ekstrakt 20º Plato i goryczka 46 IBU. Piwo warzone przy użyciu ośmiu rodzajów słodów, chmielone niemieckim Magnum, słowackim Aurora oraz czeskim Saaz, refermentowane w butelkach. Na ratebeer ocenione na 98 punkty ogółem i 98 w stylu. Warka do kwietnia 2020.


Butelka 660ml owinięta w ciemny papier, kartonik z niepełnymi danymi o składzie i parametrach samego trunku, firmowy kapsel. Piana dość obfita i trwała. Barwa rubinowo miedziana, klarowna. W aromacie nuty quadruplowe - rodzynki, daktyle, melasa, kandyzowany cukier, do tego trochę wanilii, czekolady, parkietu i wosku pszczelego... W smaku sporo słodyczy, poza ww pojawia się paloność, lekka dymność, kakao, karmel, toffi, na finiszu rozgrzewające whisky, odrobina ziół, nieduża, pikantna goryczka. Średnie wysycenie, dość pełne (zwłaszcza jak na BA), treściwe, gładkie w odbiorze.


Piwo równie dobre, co wersja podstawowa. Wydaje się, że trochę mało w aromacie wniosła tu beczka - wanilia i dębina na poziomie leżakowania z płatkami (czy kostką) dębowymi. W ustach pojawiła się za to bardziej mięsista, oleista faktura oraz motyw whisky i motyw dymu ogniskowego, których nie było w podstawie...
Cena: 10,45€

9-/10 pkt


Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:
www.dedochtervandekorenaar.be
www.dedochtervandekorenaar.be/pdfBrak komentarzy:

Prześlij komentarz