Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 6 sierpnia 2017

Σόλο (Solo) - Ο ασκιανος (Askianos)

Ο ασκιανος (Askianos) z greckiego browaru Σόλο (Solo), to Porter uwarzony w norweskim Arendals Bryggeri. Zawiera wodę, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel oraz drożdże. Alkohol na poziomie 7% obj., ekstrakt 16% wag. i goryczka 30 IBU. 93/96 na ratebeer. Warka do 09/02/2018.


Butelka 330ml, firmowy kapsel, niepełne info o zawartości butelki. Srogi wystrzał przy otwieraniu, gushing, przegazowanie. Piana obfita, mydlana, barwa ciemno brązowa, nieprzejrzysta. Aromat to połączenie mlecznej czekolady i kawy po turecku, w tle kontynentalny chmiel. W smaku dość słodkie, lekko kwaskowe, kawowe, czekoladowe, karmelowe. Solidna tytoniowo kawowa goryczka, wysokie, musujące wysycenie, dość rzadkie, popiołowe, ale wyklejające w odbiorze.


Gdyby nie to szampańskie nagazowanie...
Cena: 2,88€

6/10 pkt


Zakupione w belgijskim sklepie online: www.beergium.com

Browar:
solobeer.gr


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz