Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 30 lipca 2017

Nøgne Ø - Nødingen

Nødingen z norweskiego Nøgne Ø, to Imperial Tropical Stout leżakowany z korzeniami lukrecji i laskami wanilii o ekstrakcie 28° Plato, 10% obj. alkoholu i goryczce 35 IBU. W składzie woda, słód, melasa, cukier karmelizowany, chmiel i drożdże górnej fermentacji. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, na ratebeer ocenione na 96 punktów overall i 61 w stylu. Warka zabutelkowana 30/11/2016.


Butelka 500ml, etykieta czarna z niepełnym składem i pełnymi danymi o parametrach trunku, firmowy kapsel. Drobna, brązowa pianka, która szybko opada do firanki. Barwa czarna z brązowymi refleksami. Aromat słodki, kojarzy się z lodami czekoladowymi, karmelem, cappuccino, lukrecją, wanilią... W smaku dość słodkie, tu również ciasto czekoladowe, melasa i karmel na pierwszym planie, w tle rodzynki, kawa, lukrecja i wanilia... Goryczka nie za wysoka, tytoniowo palona, fajnie kontrująca całość. Pięknie ukryty alkohol. Nisko wysycone, dość gęste, pełne, wyklejające w odbiorze.


Udany, treściwy RIS, nieco może porterowy, nie tak agresywny, mimo to smaczny.
Cena: 5,36€

8/10 pkt


Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:
www.nogne-o.com


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz