Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 21 lipca 2017

Pracownia Piwa - Mr. Hard’s Rocks Coffee

Mr. Hard’s Rocks Coffee z podkrakowskiego browaru Pracownia Piwa, to Russian Imperial Stout z dodatkiem kawy Burundi Kiryama AA Bourbon. Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i niepasteryzowane, o ekstrakcie początkowym na poziomie 25% wag., alkoholu 10% obj. oraz goryczce 60 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny, pszeniczny, karmelowy, czekoladowy, palony jęczmień, kawa, amerykański chmiel Tomahawk i drożdże. Na ratebeer ocenione na 98 punktów ogółem i 74 w stylu. Warka do 21/03/2019.


Butelka 330ml, czarny kapsel, foliowa etykieta zawierająca pełne dane na temat parametrów i niepełny skład trunku. Nieduża, ale ładna, drobna pianka jak na cappuccino. Barwa czarna z brązowymi refleksami. W aromacie bardzo przyjemna, intensywna kawa, przy czym czuć, że to jakaś szlachetna odmiana, z subtelnymi nutkami rodzynek, jagód, cytryn, karmelu, cynamonu... W smaku półsłodkie, tu także kawa na pierwszym planie, do tego gorzka czekolada, karmel, toffi, przyprawy, kandyzowana skórka cytrynowa, ciemne owoce, daktyle. Goryczka średnia, palona. Nisko wysycone, oleiste, gładkie, lepkie, z lekko rozgrzewającym alkoholem.


Fajnie ułożone, solidne body, intrygująca kawa - klasa! Dla mnie najlepsza odsłona w serii Mr. Hard’s Rocks, nawet od wersji podstawowej.
Ps.
Jako "kawosz" mogę być, siłą rzeczy, nieobiektywny.
Cena: 18zł

8,5/10 pkt


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz