Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 9 lipca 2017

Founders - Breakfast Stout

Founders Breakfast Stout z amerykańskiego Founders Brewing Company, to Double Chocolate Coffee Oatmeal Stout. Piwo zawiera alkohol na poziomie 8,3% obj. i goryczkę 60 IBU. W składzie: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki owsiane, chmiel, gorzka czekolada, 2 rodzaje kawy, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer piwo ocenione na maksymalne 100 punktów ogółem i 99 w stylu, co daje miejsce w Top 50. Data przydatności do 26/05/2017.


Grawerowana butelka 355ml, brązowa etykieta z niepełnymi danymi o parametrach i składzie piwa, firmowy kapsel. Piana brązowa, obfita, drobna, średnio trwała. Kolor czarny z brązowymi refleksami. Aromat zdominowany przez świeżo paloną, szlachetną kawę, czekoladę, kakao i espresso z mleczkiem skondensowanym. W smaku półsłodkie, podobnie jak w zapachu kawa gra pierwsze skrzypce, jest też czekolada, rum, likier karmelowy. Goryczka średnia, palona, wysycenie średnie, nieco za wysokie. Dość treściwe, choć nie gęste w odbiorze, z lekko rozgrzewającym alkoholem.


Bardziej przypomina to FESa niż imperialnego stouta, dość pijalnego, kawowego, z czekoladowym dopełnieniem. Dobre, ale do Beer Geek Breakfast z Mikkellera jednak brakuje.
Cena: 5,89€

8/10 pkt

Zakupione w duńskim sklepie boxbeers.com

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz