Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 23 lipca 2017

Pinta - Express IPA

Express IPA z browaru kontraktowego Pinta, uwarzone zostało w Browarze Zarzecze i jest to jasne, niefiltrowane i pasteryzowane Oatmeal IPA o ekstrakcie początkowym 15,5% wag., alkoholu na poziomie 6,3% obj. i goryczce 60 IBU. W składzie mamy wodę, słody jęczmienne Weyerman: pilzneński, carapils, Thomas Fawcett owsiany, płatki owsiane, amerykańskie chmiele Falconer's Flight​​​, CRYO​​​ Citra​, Columbus, Warrior, Mosaic, Ekuanot​​​, laktoza oraz drożdże górnej fermentacji Safale S-04. Na ratebeer 95 punktów ogółem i 94 w stylu. Warka do 27/03/2018.


Butelka 500ml, firmowy kapsel, pełne info o składzie i parametrach na etykiecie. Piana obfita, średnio pęcherzykowa, średnio trwała. Barwa złota, mętna. Aromat intensywnie chmielowy - cytrusy, iglaki, białe owoce, nafta, lekki DMS. W smaku podobnie, amerykańskie chmiele na pierwszym planie, półsłodkie, lekko biszkoptowe, są cytrusy, melon, gotowana kukurydza. Goryczka średnia, żywiczna, dość długa. Średnie do niskiego wysycenie, "miękkie", gładkie w odbiorze.


Dość przeciętne IPA, fajnie wygładzone owsem, ale jak na Pintę to nieco poniżej oczekiwań, do poziomu chociażby Modern Drinking trochę brakuje.
Cena: 8,00zł

7-/10 pktPrezent od Tomasza S.


Browar:
www.browarpinta.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz