Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 2 lipca 2017

Cydr Chyliczki - Lodowy 2015

Lodowy 2015 z cydrowni Cydr Chyliczki, to Ice Cider produkowany z wymrożonego soku jabłkowego. Fermentacja soku prowadzona jest w niskiej temperaturze i trwa ok pół roku, po czym następuje butelkowanie i dojrzewanie cydru. Alkohol na poziomie 9,4% obj., na ratebeer 99/77 overall/style, co daje miejsce w Top 50. Poza tym złoty medal targów ENOEXPO 2015 oraz srebrny medal targów ENOEXPO 2016.


Smukła butelka 375ml, korek, banderolka, niepełne dane o parametrach i składzie zawartości. Piany brak, barwa złota, klarowna. Aromat oczywiście jabłkowy, przy czym jest to jabłko w różnych postaciach: świeże, sok jabłkowy, jabłko pieczone z cynamonem, tanie wino jabłkowe... W smaku dość słodkie i kwaskowe jednocześnie, lekko wyklejające, intensywne, bardziej jabłkowe niż samo jabłko. Skojarzenia z posłodzonym sokiem jabłkowym, białym winem z PRLu, szarlotką. Poza jabłkiem, cukrem i kwaskiem niewiele się tu dzieje, może odrobina cierpkości, siana, pestki, ale to bardziej na zasadzie domysłów niż stanu faktycznego. Praktycznie brak gazu, rzadkie w odbiorze, ze zgrabnie ułożonym alkoholem.


Chyba spodziewałem się nieco więcej, może większej złożoności? Niemniej smaczne, intensywne i mimo wszystko ciekawe.
Cena: 39,00zł

7,5/10 pktZakupione w Warszawie w sklepie specjalistycznym

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz