Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 12 lipca 2017

Amber - APA

Amber APA, wydane w serii "Specjalnośc Pomorza" przez Browar Amber, to American Pale Ale chmielone amerykańskim Chinook, Cascade, Citra oraz Simcoe. Piwo ma ekstrakt na poziomie 12,1% wag., alkohol 5,2% obj., goryczkę 35-40 IBU, jest pasteryzowane, niefiltrowane. W składzie: woda, słód pale ale, słód jasny typu pilzneńskiego, chmiel, drożdże górnej fermentacji z własnej stacji propagacji. Na ratebeer zaledwie 38/25 punkty overall/style. Warka do 02/12/2017.


Grawerowana butelka 500ml, zielono biała etykieta i krawatka, pełne info o składzie i parametrach trunku, firmowy kapsel. Piana spora, kremowa, delikatnie zdobi szkło. Barwa żółto złota, mętna. W aromacie nuty żywiczne, cytrusowe i winogronowe. Bardzo przyjemnie, choć mogłoby być nieco intensywniej. W smaku półwytrawne, jest delikatna herbatnikowa podstawa słodowa, na tle której królują iglaki, grejpfrut, pomarańcza i białe owoce, może nawet odrobina nafty. Goryczka średnia, krótka, świerkowa. Wysycenie średnie do niskiego, bardzo pijalne, rześkie.


Chyba mamy konkurenta dla Grodziska White IPA, zarówno pod kontem jakości jak i ceny poniżej 5zł. Do pełni szczęścia zabrakło nieco intensywniejszego aromatu, choć w zasadzie APA to nie IPA, niby ma prawo...
Ps.
Warto zwrócić uwagę na warkę, różnice mogą być znaczne.
Cena: 4,49zł

8-/10 pkt

Zakupione w Kaliszu w Tesco www.tesco.pl

Browar:
www.browar-amber.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz