Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 14 czerwca 2017

Browar w Grodzisku Wielkopolskim - Grodziska White IPA

Grodziska White IPA, uwarzone w Browarze w Grodzisku Wielkopolskim (Browar Fortuna), to White India Pale Ale z dodatkiem zielonej herbaty Sencha Earl Grey, dodatkowo chmielone na zimno niemieckim Hallertau Blanc, amerykańskim Equinox i japońskim Sorachi Ace. Alkohol jest tu na poziomie 6% obj., ekstrakt początkowy 14% wag., goryczka 40 IBU, pasteryzowane, niefiltrowane. W składzie woda, słód jęczmienny pilzneński, słód pszeniczny, pszenica, słód żytni, chmiel (poza ww także niemiecki Magnum na goryczkę), herbata (0.3%), oryginalne drożdże "grodziskie". Na ratebeer 92/88 punktów overall/style. Warka do 20/05/2018.


Butelka 500ml, krawatka, firmowy kapsel, pełne info o składzie i parametrach trunku na etykiecie. Piana wysoka, drobno i średni oczkowa, ładnie oblepia szkło. Barwa złota, mętna. Aromat przyjemny, intensywny, są iglaki, są białe owoce, odrobina cytrusów, kwiatów, pszenicy, chleba, w tle majaczy świeży kokos... W smaku półwytrawne, lekko szorstkie, miękkie, generalnie powtórka tego co w zapachy z większym naciskiem na nuty pszeniczne, za to mniejszym na chmiel, w tle delikatna bergamotka, zwłaszcza po lekkim ogrzaniu. Goryczka niska do średniej, ziołowo żywiczno herbaciana. Wysycenie średnie do niskiego, bardzo pijalne.


Zaskakująco smaczne, rześkie i intrygujące White IPA. Biorąc pod uwagę cenę mamy kandydata na hit lata 2017!
Ps.
Wiem, że to "tylko" IPA, ale jednocześnie to "aż" IPA - pozytywnie zaskoczyć w tym stylu, w tych czasach, to nie lada sztuka.
Cena: 3,50zł (+0,50zł ewentualna kaucja)

8+/10 pkt

Zakupione w sklepie zabka.pl

Browar:
www.browarwgrodzisku.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz