Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 2 czerwca 2017

Alvinne - Wild West Plum Edition 2015

Wild West Plum Edition 2015 z serii Alvinne Oak Collection, uwarzone w belgijskim Brouwerij Alvinne, to Blond Sour Ale na dzikich drożdżach Morpheus, przez 6 miesięcy leżakowane w beczkach po czerwonym winie Bordeaux z dodatkiem francuskich niebieskich śliwek (Prune President, Castelsarrasin). Piwo zawiera 6% obj. alkoholu. W składzie woda, słód jęczmienny, chmiel z własnych plantacji browaru, drożdże, śliwki. Na ratebeer ocenione na 95 punkty ogółem i 73 w stylu. Data przydatności do grudnia 2020.


Buteleczka 330ml, skromna etykieta z niepełnymi danymi o składzie i parametrach zawartości, złoty goły kapsel. Lekki gushing przy otwieraniu. Piana obfita, średnio trwała. Barwa pomarańczowo brunatna, mętna. Aromat cytrynowy, śliwkowy, jogurtowo grejpfrutowy. W smaku umiarkowanie kwaśne, rześkie, jest cytryna, ocet jabłkowy, śliwka, na finiszu wytrawne wino i stara beczka, taniny. Wysycenie średnie, drobne, niska goryczka, lekko cierpkie, pijalne w odbiorze.


Super balans kwasowości, owocowości, winności i cierpkości. Pije się to rewelacyjnie, jedno z lepszych w serii Alvinne Oak Collection, na równi z wersją podstawową.
Cena: 4,97€

8,5/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.alvinne.be

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz