Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 13 czerwca 2017

Dilewyns - Vicaris Generaal

Vicaris Generaal z belgijskiego Brouwerij Dilewyns, to Abbey Dubbel o zawartości alkoholu na poziomie 8,5% obj. W składzie: woda, słód (w tym palony), cukier, chmiel i drożdże górnej fermentacji. Pieo niefiltrowane i niepasteryzowane. Na ratebeer ocenione na 98 punktów w stylu i 94 ogółem, co daje miejsce w Top 50. Warka do 07/07/19.


Butelka bączek 330ml, niepełne dane o składzie i parametrach na kontrze, firmowy kapsel. Spora czapa dość trwałej piany, mahoniowa, opalizująca barwa samego trunku. Aromat drożdżowy, słodowy, zbożowy, do tego trochę rodzynek, suszonych gruszek, ciemnego miodu, karmelu... W smaku podobnie, półsłodkie, skojarzenia z kompotem wigilijnym, ciastem drożdżowym ze sliwkami, na finiszu sporo pikantnych fenoli. Goryczka niska, ziołowo przyprawowa, rozgrzewający alkohol, intensywne, drobne wysycenie, lekko wyklejające, nie gęste w odbiorze.


Poprawne piwo, dla mnie nieco brzeczkowe, drożdżowe w odbiorze (lekkie skojarzenia z fatalnym pod tym względem Basiorem z Pałacyku Łąkomin), co ewidentnie mi przeszkadza.
Ps.
W zestawieniu z tym piwem nasz Dubbel Cieszyński nie ma się absolutnie czego wstydzić ;)
Cena: 2,15€

6/10 pkt

Zakupione w belgijskim w sklepie belgiuminabox.com

Browar:
vicaris.be


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz