Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 28 czerwca 2017

Duvel Moortgat - Duvel Tripel Hop Citra

Duvel Tripel Hop Citra to piwo w stylu Belgian Strong Ale lub Tripel (według etykiety) z belgijskiego Duvel Moortgat, uwarzony w limitowanej ilości kilka lat temu i, na życzenie klientów, aktualnie powtórzony. Jest to jasne, mocne piwo górnej fermentacji, chmielone tradycyjnie czeskim chmielem Saaz i angielskim Styrian Golding oraz na aromat amerykańską Citrą. Piwo refermentowane w butelce, zawiera 9,5% obj. alkoholu i goryczkę 40 IBU. Na ratebeer ocenione na 98 punkty ogółem i 98 w stylu. Data ważności 07/2018.


Butelka 330ml, biało zielono złota etykieta bez podanego pełnego składu i parametrów zawartości, dedykowany kapsel. Biała, średnio obfita, choć mydlana piana, szybko znika. Barwa słomkowo żółta, opalizująca. W aromacie ewidentnie cytrusy, żywica, skórka cytryny, do tego guma balonowa, suszone brzoskwinie i kandyzowane morele... W smaku półsłodkie, mocno cytrusowe, iglakowe, z delikatną biszkoptowa podstawą słodową. Goryczka średnia, krótka, świerkowo grejpfrutowa. Wysycenie wysokie, nieźle ukryty, lekko tylko rozgrzewający alkohol, nieźle też pijalne jak na swój woltaż.


Bardzo udane piwo, zdecydowanie lepsze, intensywniejsze, mocniej chmielone, bardziej gorzkie od podstawy, jak i obu pitych wcześniej Tripel Hopów (Equinox i HBC 291).
Cena: 13,60zł

8/10pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
www.duvel.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz