Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 26 kwietnia 2016

Duvel Moortgat - Duvel Tripel Hop 2016 (HBC 291)

Duvel Tripel Hop HBC 291 to piwo w stylu Belgian Strong Ale z belgijskiego Duvel Moortgat, uwarzony w limitowanej ilości. Jest to jasne, mocne piwo górnej fermentacji chmielone tradycyjnie czeskim chmielem Saaz i angielskim Styrian Golding oraz na aromat amerykańskim eksperymentalnym  HBC 291. Piwo refermentowane w butelce, zawiera 9,5% obj. alkoholu. Na ratebeer ocenione na 92 punkty ogółem i 89 w stylu.


Butelka "bączek" 330ml, biało zielono złota etykieta bez podanego pełnego składu i parametrów zawartości, dedykowany kapsel. Biała, obfita piana, średnio trwała. Barwa słomkowa, klarowna, ze sporą ilością bąbelek. W aromacie kwaskowo - są jakieś dojrzałe jabłka, cytryna, zioła i anyżówka... Smak również delikatnie kwaskowy, kojarzy się z sokiem jabłkowym i cytrynowym, delikatna biszkoptowa podstawa słodowa i goryczkowa kontra w postaci średniej do wysokiej jak na styl, łodygowo grejpfrutowej goryczki. Nagazowanie wysokie. Alkohol dobrze wkomponowany, podobnie jak w zapachu, w ustach także przypomina anyżówkę, lekko przy tym rozgrzewając w afterteasie.


Jak zwykle udana próba, choć tym razem za dużo elementów kojarzących się z żubrówką z sokiem jabłkowym, z anyżem, co nieco obniża pijalność.
Cena: 2,00

7+/10pkt





Zakupione w Belgii w Bierhalle Deconinck: www.bierhalledeconinck.be

Browar:
www.duvel.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz