Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 8 czerwca 2017

Inglorious Brew Stars - Inglorious Quad Whisky Barrel Aged Batch 2

Inglorious Quad Whisky Barrel Aged Batch 2 to Qquadrupel leżakowany w dębowych beczkach po Belgian OWL (Single Malt Whisky), uwarzony dla belgijskiego Inglorious Brew Stars w Brouwerij Anders! Piwo zawiera alkohol na poziomie 11,6% obj., ekstrakt 22° Plato i goryczkę 32 IBU, jest refermentowane w butelkach. W składzie woda, słód, cukier, drożdże górnej fermentacji, chmiel i przyprawy. Na ratebeer 98 punktów ogółem i 93 w stylu, co daje miejsce w Top 50. Warka do 21/12/19.


Pękata butelka 0,33l, czarna etykieta, biały kapsel, niepełne informacje o składzie i parametrach. Piana dość obfita, ale nietrwała, szybko opada do firanki. Barwa ciemno brązowa, prawie czarna. Zapach mało intensywny, głównie nuty palone, popiołowe, drewniane, w tle wiśnie w czekoladzie, ciemne owoce, karmel. Smak półsłodki, lekko kwaskowy, lekko cierpki - są figi, melasa, jeżyny, czerwone wino, stara beczka, do tego sporo popiołowości, paloności, przez co piwo jest wyraźnie szorstkie. Goryczka nieduża, pestkowa. Wysycenie średnie do niskiego, alkohol obecny, rozgrzewa, ale nie drażni. Bardzo fajna, oleista, gęsta i wyklejająca faktura trunku w odbiorze.


Zdecydowanie ciekawsze, bardziej złożone i ułożone piwo od wersji Batch 3, braki w aromacie z nawiązka rekompensuje smak, aczkolwiek podstawa nadal the best.
Cena: 3,06€

7,5/10 pkt


Zakupione w belgijskim sklepie belgiuminabox.com

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz