Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 8 czerwca 2017

Inglorious Brew Stars - Inglorious Quad Whisky Barrel Aged Batch 3

Inglorious Quad Whisky Barrel Aged Batch 3 to ciemne, mocne piwo górnej fermentacji w stylu trapistowskiego quadrupla, uwarzone dla belgijskiego kontraktowego Inglorious Brew Stars w Brouwerij Anders! Piwo leżakowane w dębowych beczkach po torfowej whisky Bunnahabhain. Parametry: alkohol na poziomie 10,6% obj., ekstrakt 22° Plato, goryczka 32 IBU, jest refermentowane w butelkach. W składzie woda, słód, cukier, drożdże górnej fermentacji, chmiel i przyprawy. Na ratebeer 47 punktów ogółem i 11 w stylu. Warka do 21/12/19.


Butelka bączek 330ml, czarna etykieta, biały kapsel, niepełne informacje o składzie i parametrach zawartości. Piana nieduża, sycząca, szybko opada do obrączki. Barwa ciemno brązowa, nieprzejrzysta. W aromacie głównie nutki torfowe w typie spalonych kabli i rozgrzanej smoły, w tle trochę melasy, czekolady, rodzynek, drewna... Smak kwaskowy, głównie wiśnie w czekoladzie, czerwone wino, karmel, torfowa whisky, słynne "podkłady kolejowe"... Goryczka nieduża, wyraźnie palona, wręcz dymna. Alkohol rozgrzewający, mógłby się nieco lepiej ułożyć, średnie wysycenie, pełne, oleiste i popiołowo szorstkie w odbiorze.


Zdecydowanie piwo dla sympatyków torfowej wędzonki, która praktycznie zdominowała to piwo, dodatkowo charakterystyczną dla quadów słodycz zastąpiła winna kwaskowość i taniczność. Nie w moim typie.
Ps.
Dziwne, bo pomimo barrel agingu od podstawowej wersji piwo jest pełniejsze, bardziej gęste.
Cena: 3,06€

6/10 pkt


Zakupione w belgijskim sklepie belgiuminabox.com

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz