Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 14 czerwca 2017

Petrus - Aged Pale

Petrus Aged Pale z belgijskiego komercyjnego Brouwerij De Brabandere, to Sour Ale leżakowane 2 lata w dużych dębowych beczkach (tzw. foeders). Jasne, kwaśne piwo górnej fermentacji o zawartości alkoholu na poziomie 7,3% obj. W składzie woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże, na ratebeer ocenione na 93 punkty ogółem i 65 w stylu. Warka do 22/11/2018.


Butelka 330ml, dedykowany kapsel, niepełne dane o składzie i parametrach trunku na kontrze. Piana niska, sycząca, średnio pęcherzykowa, szybko opada do firanki. Barwa słomkowa, klarowna. W aromacie cytryna, niedojrzałe jasne winogrono, ocet jabłkowy, skóra, kwiaty... W smaku podobnie, wytrawne, intensywnie kwaśne, lekko octowe, lekko dzikie, cierpkie. Wysycenie wysokie, grube, rześkie i wydaje się lekkie w odbiorze.


Bardzo fajne kwaśne, orzeźwiające piwo z nutką funky. Bez porównania lepsze piwo od degustowanego wcześniej Petrus - Dubbel Bruin.
Cena: 2,07€ 

8-/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie belgiuminabox.com

Browar:
www.brouwerijdebrabandere.beBrak komentarzy:

Prześlij komentarz