Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 4 maja 2017

Pizza Port - Swami’s I.P.A.

Swami’s I.P.A. z amerykańskiego brewpubu Pizza Port (Carlsbad) to West Coast India Pale Ale na nowofalowych amerykańskich chmielach: Chinook, CTZ, Cascade, Centennial, Citra oraz Simcoe. Piwo ma 6,8% obj. alkoholu, na ratebeer ocenione na 97 punkty ogółem i 98 w stylu. Warka z 19/10/16.


Kolorowo srebrna puszka o pojemności 1 pinty (ok 473ml - 16 fl. oz.) z hindusem grającym na flecie do piwa (zamiast do węża) i morzem z surferami w tle, skąpe dane o parametrach piwa i całkowity ich brak o składzie. Piana obfita, średnio pęcherzykowa, nieco mydlana, ale trwała. Barwa jasnozłota, opalizująca. Aromat intensywnie cytrusowy, żywiczny, lekko naftowy, chmielowy - klasa! W smaku też bardzo chmielowe, grejpfrutowe, świerkowe, lekko słodkie na finiszu, co budzi skojarzenia z dojrzałymi białymi winogronami. Goryczka średnia do wysokiej, albedowa. Średnie wysycenie, nieziemsko pijalne.


Mimo tak odległego transportu i rozlewu w październiku 2016, piwo to smakuje wybornie, zero miodu, zero karmelu, wyraziste, świeże chmiele w aromacie jak i smaku, no i prawie 7% ABV a pije się jak jakieś 4%... Przewaga puszki nad szkłem jest bezdyskusyjna. Całkiem blisko do ikony stylu, czyli Focal Bangera.
Cena: 22,50zł

8,5+/10pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
www.pizzaport.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz