Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 20 maja 2017

Black Market - Quadrophenia

Quadrophenia z amerykańskiego Black Market Brewing Company, to Quadrupel Ale warzony z dodatkiem cukru kokosowegoy. Alkohol na poziomie 11% obj., goryczka 29 IBU. W składzie: woda, słód pale, monachijski, czeski chmiel Saaz i niemiecki Magnum, drożdże górnej fermentacji Trappist ale. Na ratebeer maksymalne 73 punktów ogółem i 31 w stylu.


Butelka 650ml, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości, firmowy kapsel. Piana spora, dość trwała. Barwa bursztynowa, klarowna. W aromacie głównie świeże brzoskwinie, skórka pomarańczy, kandyzowane morele, syrop klonowy i troszkę przypraw. Po ogrzaniu dochodzi miód i rodzynki. W smaku dość słodkie, syropowe, likierowe, spór o prym wiodą estry i fenole od belgijskich drożdży - brzoskwinie, jasne winogrona, dojrzałe mandarynki, pikantne przyprawy, dość solidna, ziołowo migdałowa goryczka, dodatkowo podbita grzejącym alkoholem. Wysycenie niskie do średniego, drobne, pełne w odbiorze.


Zdecydowanie nie jest to Quadrupel w trappistowakim rozumieniu - jasny, triplowy, z nie ułożonym alkoholem. Ot taka ciekawostka zza wielkiej wody - poziom egzotyki w typie Paris of the West od Almanac.
Cena: 8,67€

7-/10 pkt


Zakupione w belgijskim sklepie beergium.com

Browar:
blackmarketbrew.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz