Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 9 maja 2017

Avery - Old Jubilation Ale

Old Jubilation Ale z amerykańskiego Avery Brewing Company, to Winter Ale, a dokładniej English Strong Ale, o zawartości alkoholu na poziomie 8,3% obj. i ekstrakcie 17,97° Plato. W składzie woda, słód (2-row, special roast, victory, czekoladowy, black), angielski chmiel Bullion, drożdże górnej fermentacji London Ale. Na ratebeer 95 punktów ogółem i 99 w stylu, co daje wysokie miejsce w Top50. Data butelkowania: 20/10/2016.


Puszka 355ml, lakoniczne dane o składzie i parametrach zawartości. Piana nieduża, szybko opada do firanki. Barwa mocnej herbaty, opalizująca. W zapachu karmel zahaczający o toffi, melasa, orzechy laskowe. W smaku podobnie, dość słodkie, ziołowe, pojawia się także skojarzenie z masłem orzechowym. Goryczka średnia, tytoniowa, niskie wysycenie, lekko oleiste, lekko wyklejające w odbiorze.


Bardzo przyjemny English Strong Ale, dośc klasyczny, zładnie wkomponowanym, lekko rozgrzewającym alkoholem. Wydaje się podobne do Coopers Vintage Ale, bez porównania zaś miażdży popularne Innis & Gunn Original czy Young’s Special London Ale.
Cena: 13,21€

7,5/10 pkt


Zakupione w sklepie online: beergium.com

Browar:
www.averybrewing.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz