Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

wtorek, 23 maja 2017

Gościszewo - 55 Porter Bałtycki Wędzony

55 Porter Bałtycki Wędzony z Browaru Gościszewo to Porter Bałtycki z dodatkiem słodu wędzonego bukiem. Ekstrakt 20° Plato, zawartość alkoholu na poziomie 8% obj., piwo pasteryzowane, w składzie woda. słód pilzneński wędzony, melanoidynowy, carapils, caraaroma, carafa, czekoladowy, amerykański chmiel Chinook, Tomahawk, Willamette, drożdże dolnej fermentacji. Na ratebeer 92 punktów ogółem i 77 w stylu. Warka do 31/12/2017.


Butelka 500ml, przezroczysto złota etykieta, niepełne dane o składzie i parametrach (brak IBU), firmowy kapsel na 25lecie browaru. Piana obfita, drobna, beżowa, i bardzo trwała. Barwa ciemno brązowa, klarowna. Aromat ewidentnie wędzony, ogniskowy, czekoladowy z nutką śliwki węgierki i kawy zbożowej. W smaku słodkie, cukrowe, dość wyraźna wędzonka, reszta analogicznie do zapachu. W kontrze nieduża, palona goryczka. W odbiorze dość rzadkie, lekko wyklejające i szorstkie, nisko wysycone, z ładnie ukrytym alkoholem.


Bez wątpienia dobre piwo o wzorcowym wyglądzie, dla sympatyków bukowej, ogniskowo oscypkowej wędzonki i jednocześnie wielbicieli #teamslodyczka. Przez znacznie niższy ekstrakt i przez to ostrą wędzoność piwo nie ma startu do starszej, mocniejszej wersji 24° Plato.
Cena: 9,20zł

7/10 pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
www.gosciszewo.pl
www.facebook.com/gosciszewoBrak komentarzy:

Prześlij komentarz