Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

niedziela, 16 kwietnia 2017

Doctor Brew - RIS Brandy Barrel Aged

RIS Brandy Barrel Aged z Doctor Brew, to Imperial Stout leżakowany w dębowych beczkach po Brandy, uwarzony kontraktowo w Browarze Bartek. Parametry i skład takie jak w podstawie - 10,5% ABV, 24 Plato i 80 IBU. W składzie woda, słód pilzneński, karmelowy, czekoladowy, barwiący, jęczmień prażony, ekstrakt słodowy, chmiele amerykańskie (Chinook, Centennial) i australijskie (Galaxy, Ella), drożdże górnej fermentacji. Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane, na ratebeer ocenione na 96 punktów ogółem i 55 w stylu. Termin do 19/07/2016 (9 miesięcy po terminie).


Butelka 330ml, czarna etykieta ze srebrnym nadrukiem, pełne dane o parametrach i niepełne o składzie, zalakowany firmowy kapsel. Pianka nieduża, drobna, barwa czarna, praktycznie nieprzejrzysta, z drobinkami na dnie. Aromat średnio intensywny, przyjemny, jest lukrecja, praliny, brandy i czekolada. W smaku lekka słodycz, kawa, kakao, paloność, likierowa faktura, solidna alkoholowo tytoniowa goryczka, jakieś echa wanilii w tle. Bardzo niskie wysycenie, lekko destylatowy alkohol.


Podobnie jak w wersji Bourbon, mimo upływu czasu, wciąż za wysoka goryczka i alkohol, wciąż zbyt nikły wpływ beczki, prawie wcale wanilii czy kokosa, niestety rozczarowanie.
Cena: 17,60zł

7-/10 pktZakupione we Wrocławiu w sklepie Piwnica: www.facebook.com/piwnica.sklep

Browar:
www.doctorbrew.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz