Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 21 kwietnia 2017

Grimbergen Optimo Bruno

Grimbergen Optimo Bruno, to piwo klasztorne warzone w należącym do Heinekena belgijskim Brouwerijen Alken-Maes. Jest to Quadrupel o zawartości alkoholu na poziomie 10% obj., jego receptura została opracowana w XII wieku i pierwotnie było trunkiem warzonym wyłącznie w okresie świąt Wielkiej Nocy. W składzie woda, słód jęczmienny, cukier, chmiel, barwnik: karmel, dodatek kwasu askorbinowego, drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer 83 punktów w stylu i 42 ogółem. Warka do 10/08/17.


Grawerowana butelka 330ml, niepełne dane o składzie i parametrach na etykiecie i kontrze, firmowy kapsel. Piana obfita, średnio trwała. Barwa miedziana, klarowna. Aromat lekko kwaskowy, troszkę owoców, karmelu, rodzynek, starego chmielu i gwoździ. W smaku dość słodkie, są figi, kandyzowane owoce, karmel, miód, lekka kwaskowość suszonej żurawiny, średnia do niskiej, ziołowo pestkowa goryczka. W posmaku znów wyraźny skunks i solidna żelazistość. Wysokie wysycenie, wodniste, z lekkim alkoholowym pieczeniem w odczuciu.


Jeden ze słabszych quadów, jakie dane mi było degustować na blogu, a liczne wady nie pomagają. Budzi skojarzenia z gorszymi warkami Gulden Draak.
Ps.
Swoją drogą ciekawe, jak piwo smakowało zanim Brouwerij Union zostało przejęte przez Alken-Maes a w konsekwencji przez Carlsberg and Heineken.
Cena: 15,20zł

6-/10 pkt


Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
www.alken-maes.be


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz