Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 26 kwietnia 2017

Pracownia Piwa - 700!

700! z podkrakowskiego browaru Pracownia Piwa, to Fruit Imperial IPA z dodatkiem jeżyn i laktozy. Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i niepasteryzowane, o ekstrakcie początkowym na poziomie 18% wag., alkoholu 6,8% obj. oraz goryczce 60 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny, płatki owsiane, chmiel, jeżyny, laktoza, drożdże. Na ratebeer ocenione aż na 90 punktów ogółem i 51 w stylu. Warka do 03/08/2017.


330ml butelka, goły czarny kapsel i foliowa etykieta zawierająca niepełne dane na temat parametrów i składu trunku. Piana obfita, drobna, trwała. Barwa brunatno pomarańczowa, błotnisto mętna. Aromat przyjemny i intensywny - owocowy, cytrusowy, żywiczny. W smaku lekko kwaskowe, lekko gorzkie, lekko słodowe, soczyste, są jakieś dojrzałe pomarańcze, mango, jeżyna, na finiszu iglaki i jogurt z owoców leśnych. Goryczka średnia, krótka, nisko wysycone, dość pełne jak na IPA, delikatnie wyklejające (od laktozy?) w odbiorze.


Ciekawe piwo, może nie rześkie i mega pijalne, ale jako imperialne NEIPA bardzo solidne.
Cena: 7,60zł

8-/10 pkt


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz