Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 22 marca 2017

Szpunt + Olimp - Wormhole

Wormhole to Imperial IPA z dodatkiem cukru, uwarzone kooperacyjnie przez browary kontraktowe Szpunt i Olimp w browarze Bytów - Browar Kaszubski. W składzie woda, słód pilzneński, słód pszeniczny, amerykański chmiel Citra, Amarillo, Centennial oraz Apollo, drożdże górnej fermentacji. Piwo niefiltrowane, pasteryzowane, o ekstrakcie początkowym 20% wag., alkoholu na poziomie 8% obj. i goryczce 100 IBU. Na ratebeer 94/73 punktów overall/style. Warka do 10/01/2018.


Butelka 500ml, czarny kapsel, pełne info o składzie i parametrach trunku na czarnej etykiecie ze srebrnymi kołami i kropkami mającymi ilustrować tunel czasoprzestrzenny (ang. wormhole). Piana nieduża, średnio trwała. Barwa jasno bursztynowa, opalizująca. W zapachu spora dawka świeżych cytrusów, żywicy, herbaty i karmelu. W smaku półsłodkie, jest trochę dojrzałych pomarańczy, dojrzałych mango, sporo karmelu, ciężkiej w odbiorze słodowości i mocno grzejący alkohol. Goryczka wysoka, długa, wysycenie niskie do średniego, drobne.


Męcząca, tłumiąca chmiele podstawa słodowa, zbyt drażniący alkohol i nieprzyjemna goryczka - ładny zapach nie idzie w parze z trudnym, mulącym w odbiorze trunkiem...
Cena: 11,10zł

6-/10 pkt


Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
browarolimp.pl
browarszpunt.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz