Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 17 października 2014

La Trappe - Quadrupel

Piwo klasztorne z Holandii, czyli Quadrupel od trapistów z Abdij O.L.V. Koningshoeven. Trunek o zawartości alkoholu na poziomie 10% obj., na ratebeer oceniony na 99 punktów ogółem i 96 w stylu, co daje miejsce w Top 50. Data ważności do listopada 2015 roku.


Stylowa butelka 0,33l z grawerowanym na szkle herbem i napisem Authentic Trappist Product, ładna etykieta, firmowy kapsel. Piana obfita, nieco mydlana, ale trwała. Barwa czerwono-bursztynowa, klarowna z odrobiną pływających drobinek. Aromat zdecydowany, szlachetny, przypominający drogie czerwone wino, są ciemne winogrona, śliwki, wiśnie, rodzynki, miód, goździki i zioła. Bogactwo. W smaku rodzynkowo-brzoskwiniowo-kandyzowana słodycz, szybko kontrowana pestkową goryczką i delikatną, owocowo morelową kwasowością. Na finiszu wyraźna przyprawowość i lekkie alkoholowe rozgrzewanie.


Ogólnie La Trappe Quadrupel to lepkie, treściwe, wysoko wysycone piwo o zdecydowanym zapachu i smaku, do powolnej degustacji. Nieco więcej nut triplowych (brzoskwinie, kandyzowane morele, miód) w porównaniu np. do Rocheford 10, które bardziej odpowiada wielbicielom piw ciemnych (daktyle, karmel, melasa).
Cena: 9,60zł

8,5+/10 pkt







Zakupione w Kaliszu w Banku Piwnym: www.bankpiwny.pl

Browar:
www.latrappetrappist.com



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz