Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 3 marca 2017

Rockmill - Juicy Delight

Juicy Delight z Browaru Rockmill, uwarzone w Bytów Browar Kaszubski, to New England IPA (według etykiety AIPA). Jest to jasne, niefiltrowane i niepasteryzowane piwo górnej fermentacji o ekstrakcie początkowym na poziomie 16% wag. i alkoholu 6,5% obj. W składzie woda, słód jęczmienny, amerykański chmiel Citra, Mosaic oraz Chinook, drożdże. Na ratebeer aż 99/99 punkty overall/style. Warka do 10/05/17.


Butelka 500ml, czarny goły kapsel, (prawie) pełne info o składzie i parametrach na etykiecie. Piana średnia, szybko opada do chmurki. Barwa pomarańczowa, mętna. W aromacie intensywny sok pomarańczowy i sok mango, fajnie! W smaku półsłodkie, soczyste, mango, dojrzałe owoce tropikalne, słodkie cytrusy. Goryczka nieduża do średniej, grejpfrutowa, niskie, drobne wysycenie.


Bardzo fajne NEIPA, w moim prywatnym rankingu chyba zaraz za Juicy Wave i Misty. Na minus, o zgrozo, delikatny DMS w smaku i w zapachu...
Cena: 8,60zł

8-/10 pkt


Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
www.rockmill.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz