Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 23 marca 2017

Bear Republic - Red Rocket Ale

Red Rocket Ale z amerykańskiego Bear Republic Brewing Company to górno fermentacyjny American Amber Ale. Piwo ma 6,8% obj. alkoholu, goryczkę 67 IBU, chmielone nowofalowymi chmielami. Na ratebeer ocenione na 97 punkty ogółem i maksymalne 100 w stylu, dzięki czemu zajmuje wysokie miejsce w Top 50.


Butelka o pojemności 355ml, firmowy kapsel, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości na kolorowej etykiecie. Piana obfita, średnio trwała. Barwa herbaciano brązowa, klarowna. W aromacie karmel, orzechy, masło, herbata i dojrzałe owoce tropikalne. W smaku dokładnie to samo, półsłodkie, z ziołowym finiszem. Goryczka średnia, tytoniowo przyprawowa. Średnie wysycenie, lekko pikantne i mdłe w odbiorze.


Średnie piwo, nie wiem skąd tyle nagród i wysokich ocen. Ewidentnie jest tu diacetyl, z tym tylko, że to chyba zamierzone (coś jak czeskie pilsy?). Niemniej mi to nie odpowiada i na pewno nie poprawia pijalności.
Cena: 3,55€

6/10pkt


Zakupione w belgijskim sklepie online: www.beergium.com

Browar:
flyingdogbrewery.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz