Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 15 marca 2017

Tempest - Red Eye Flight

Red Eye Flight ze szkockiego Tempest Brewing Co, to Mocha Porter o zawartości alkoholu na poziomie 7,4% obj., goryczce 50 IBU. Niestety nie podano ekstraktu. Skład to woda, słód golden promise, monachijski, czekoladowy, black, płatki owsiane, cukier Demerara, palone ziarna kawy, kakao, amerykański chmiel Columbus i drożdże górnej fermentacji. Na ratebeer trunek oceniony na 99 punktów overall oraz maksymalne 100 w stylu, co daje 21 miejsce w Top 50 w kategorii Porter! Data ważności do 20 lipca 2017 roku.


Buteleczka 330ml, dedykowany kapsel, niepełne info o składzie i parametrach trunku na etykiecie... Po nalaniu tworzy się średnia, drobna piana, która dość szybko opada do chmurki. Barwa prawie czarna, nieprzejrzysta. W aromacie przyjemnie kawowy, kakaowy, czekoladowy. W smaku półsłodki, tu również dominuje lekko słonawa czekolada, kawa, palony melasa, rodzynki (z utlenienia?). Goryczka niska do średniej, palona, popiołowa. Wysycenie niskie do średniego, fajnie pełne a przy tym nieźle pijalne w odbiorze.


Jeden z fajniejszych Porterów na blogu, dorównujący Mikkeller Porter.
Cena: 15,20zł

8,5/10 pkt


Zakupione w sklepie dobrychmiel.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz