Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 2 marca 2017

De Ranke - Père Noël

Père Noël z belgijskiego Brouwerij De Ranke, to świąteczne Belgian Ale, chmielone angielskim chmielem Brewers Gold i Hallertau Mittelfrüh. Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane, refermentowane w butelkach. W składzie woda, słód jęczmienny, chmiel, lukrecja, cukier kandyzowany, drożdże górnej fermentacji. Zawartość alkoholu to 7% obj., goryczka 50 IBU, na ratebeer ocenione na 86 punkty ogółem i 95 w stylu. Data przydatności do 22/09/21.


Owinięta w biały papier butelka 750ml, niepełne dane o składzie i parametrach, złoty duży kapsel. Piana obfita, drobna, trwała. Barwa ciemnozłota, opalizująca. W aromacie triplowo, estrowo, fenolowo - brzoskwinia, zioła, biszkopty, trochę starego chmielu. W smaku dość słodko, herbatnikowa, biszkoptowa podstawa podbita jest chyba nieco tą lukrecją, której jednak jako takiej nie czuję, do tego znów brzoskwinie, morele, zioła. Niska, przyprawowa goryczka, średnie nagazowanie, lekka szorstkość na języku. Nieźle schowany alkohol.


Trudno określić, co twórca miał na myśli warząc to piwo, po mojemu na Tripla zbyt słodkie, na Belgian Ale za ciężkie, na Belgian Strong Ale za słabe, zbyt nijakie jako piwo świątecznie... Piwo po prostu "nijakie".
Cena: 6,38€

6/10 pkt
Zakupione w sklepie online: www.bieresgourmet.be

Browar:
www.deranke.be


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz