Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 18 lutego 2017

Hopster - Dziad Mróz

Dziad Mróz z kontraktowego browaru Hopster Beer, to Russian Imperial Stout, uwarzony w Browarze Wąsosz i wydany w limitowanej edycji. Parametry: 12,6% obj. alkoholu przy ekstrakcie 25% wag., w składzie woda, słód wędzony czereśnią, monachijski, palony, słód pszeniczny wędzony bukiem, czekoladowy, karmelowy, cukier, płatki owsiane, niemiecki chmiel Magnum, polski Sybilla i amerykański Citra, drożdże górnej fermentacji US-05. Na ratebeer zaledwie 45/3 punktów. Warka do 31/01/2018.


Butelka 330ml, biała etykieta z czarnymi napisami, pełne dane o składzie i parametrach zawartości (poza IBU), czarny kapsel. Piana niska, sycząca, szybko znika. Barwa czarna z brązowymi refleksami. W aromacie, poza risowymi nutkami w postaci pralin, kakao i kawy, początkowo wyraźne zielone jabłuszko, które po chwili traci na intensywności na rzecz lekkiej wędzonki i paloności. Smak półsłodki, kawowo karmelowo czekoladowy, z wciąż wyczuwalnym aldehydem octowym, lekką kwaśnością i zbyt wysokim alkoholem. Goryczka średnia, popiołowa, tytoniowa. Wysycenie niskie do średniego, grube, rzadkie, wodniste w odbiorze.


Te 25 Plato to chyba tylko w piekącej alkoholowości wyczuwalne, do tego zbyt młode, rz ażącym brakiem ciała - do poprawki...
Cena: 10,30zł

5+/10pkt


Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
www.facebook.com/browarhopsterBrak komentarzy:

Prześlij komentarz