Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

poniedziałek, 13 lutego 2017

Hopster - Czarny Szkuner

Czarny Szkuner z kontraktowego browaru Hopster Beer, to Porter Bałtycki w limitowanej edycji, uwarzony w Browarze Wąsosz. Parametry: 10% obj. alkoholu przy ekstrakcie 21% wag., w składzie woda, słód pilzneński, monachijski, czekoladowy, karmelowy, palony, słód żytni, cukier, polski chmiel Marynka, drożdże dolnej fermentacji. Na ratebeer niewiele ocen. Warka do 31/01/2018.Półlitrowa butelka, biała etykieta z czarnymi napisami, pełne dane o składzie i parametrach zawartości (poza IBU i nazwą drożdży), czarny goły kapsel. Piana beżowa i drobna, ale sycząca, szybko opada do firanki. Barwa ciemno brązowa, wydaje się klarowna przy dnie szkła. Aromat niezbyt intensywny, budzi skojarzenia ze śliwkami w czekoladzie, kawą zbożową, truflami, pumperniklem... W smaku słodkie, chyba nawet zbyt słodkie, sporo tu kakao, kawy zbożowej, karmelu, suszonych śliwek, ciemnego miodu. W kontrze tylko niska, palona goryczka i odrobina kwaskowatości ciemnych owoców. Dość szorstkie, dość rzadkie w odbiorze, alkohol początkowo likierowy, po lekkim ogrzaniu rozgrzewa jak czeski rum.


Ot typowy Porter Bałtycki, mdły przedstawiciel #teamslodyczka, oczywiście daleko mu do imperialnego brata nie mówiąc o RISie.
Cena: 8,90zł

7-/10pkt

Zakupione w sklepie ebrowarium.pl

Browar:
www.facebook.com/browarhopsterBrak komentarzy:

Prześlij komentarz