Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 25 lutego 2017

Bridge Road + Nøgne Ø - Aurora Australis II

Aurora Australis II uwarzono w Australii w niewielkim Bridge Road Brewers, następnie wlano je do dębowych beczek po australijskim winie porto i statkiem przetransportowano do Europy, gdzie w norweskim Nøgne Ø całość zlano z beczek, zblendowano i rozlano do butelek. Tak powstał unikalny Porto Barrel Aged Tripel o zawartości alkoholu na poziomie 11%, ekstrakcie 20° Plato i goryczce 35 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny, chmiel, cukier i drożdże górnej fermentacji. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, refermentowane w butelce, na ratebeer ocenione na 94 punkty ogółem i 96 w stylu. Uwarzono dnia 21/08/2013.


Buteleczka 330ml, etykieta czarna ze złotymi napisami i ramką, niepełny skład i niepełne dane o parametrach trunku, firmowy kapsel Nøgne Ø. Piana nieduża, sycząca, szybko opada niemal do zera. Lekki gushing przy otwieraniu. Barwa złoto pomarańczowa, opalizująca z pływającymi niewielkimi drobinkami drożdży. W aromacie bogato i przyjemnie, jest wanilia, jest kokos, jest porto, jest brzoskwinia, jasne winogrono, zioła... W smaku sporo cukrów resztkowych, jest rodzynkowa słodycz, jest lekka kwaskowość białego wina, trochę kandyzowanych owoców, miodu, pikantnych przypraw. Wanilia w posmakach. Goryczka niska, głogowa, dość wysokie wysycenie, rozgrzewający alkohol, pełne choć nie gęste i całkiem pijalne w odbiorze.


Od wersji pierwszej piwo jednak słabsze, ale to chyba wynika z różnicy w stylach. Jak miałbym porównać, to chyba delikatnie nawiązuje do Struise T.H.R.E.E Barrel Aged, jednak jest o klasę niżej.
Cena: 11,35€

8,5+/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
bridgeroadbrewers.com.au
www.nogne-o.comBrak komentarzy:

Prześlij komentarz