Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

środa, 25 stycznia 2017

Omnipollo + Buxton - Yellow Belly Peanut Butter Biscuit

Yellow Belly Peanut Butter Biscuit Stout to Imperial Stout z dodatkiem aromatów masła orzeschowego i biszkoptów, kooperacyjnie uwarzony w angielskim browarze Buxton przez kontraktowców ze szwedzkiego Omnipollo. Piwo ma 11% obj. alkoholu, w składzie woda, słód jęczmienny, owies, pszenica, laktoza, chmiel, drożdże górnej fermentacji, aromaty naturalne. Trunek niefiltrowany i niepasteryzowany. Na ratebeer maksymalne 100 punktów overall i 97 style. Warka do 11/08/2021.


Butelka 330ml owinięta w biały papier, srebrny kapsel, brak podanego pełnego składu i parametrów. Piana nieduża, po chwili opada do firanki. Barwa czarna, nieprzejrzysta. Aromat to oczywiście intensywne masło orzechowe, biszkopty, orzeszki w czekoladzie, ciasto orzechowe... W smaku słodkie, likierowe, czekoladowe, orzechowe, ciasteczkowe... Goryczka obecna, nie jest duża, ale w połączeniu z mocno rozgrzewającym alkoholem stanowi jakąś kontrę dla słodyczy. W afterteasie lekko słone nuty solonych pistacji i nieco chemiczne posmaki aromatów. Niskie wysycenie, pełne, lepkie, treściwe w odbiorze, średnio gęste.


Dobre, choć wydaje mi się, że bardziej "przeszkadzające" są tu sztuczne aromaty niż w wersji BA (Yellow Belly Sundae).
Cena: 7,97€

8/10 pkt

Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:
www.buxtonbrewery.co.ukBrak komentarzy:

Prześlij komentarz