Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 28 stycznia 2017

Carlow O’Hara’s - Barrel Aged Series Leann Folláin (Irish Whiskey)

Barrel Aged Series Leann Folláin Irish Stout Matured in Irish Whiskey Barrels to Imperial Stout z irlandzkiego browaru Carlow O’Hara’s. Jest to mocne, ciemne piwo górnej fermentacji przez 90 dni leżakowane w dębowych beczkach po Irish Whiskey i refermentowane w butelkach, przez browar określane jako Barrel Aged Extra Irish stout. Zawartość alkoholu 8,1%, ekstrakt 20° Plato, goryczka 40 IBU. W składzie woda, słody jęczmienne i pszeniczne, chmiel, drożdże. Na ratebeer ocenione na 89 punkty overall i 36 style. Edycja 6, butelka 4545 z limitowanej liczby 7000.


Butelka 750ml, złocona etykieta, korek, drucik, niepełne informacje o składzie i parametrach piwa. Piana sycząca i nietrwałą, barwa ciemno brązowa. W aromacie dość ubogo, mało intensywnie - odrobina kawy zbożowej, pieprzu z namiastką whisky i wina w tle. W smaku nieco lepiej, ale również nie imponuje wyrazistością. Jest sporo kawy, nieco gorzkiej czekolady, mało słodyczy, trochę winnej kwaskowatości, sporo posmaków whiskey. W aftertejsie stara beczka i pety z popielniczki, do tego wysoka, zalegająca goryczka, nieprzyjemne taniny i tani koniak... Wysycenie średnie do niskiego (za wysokie jak na stout), alkohol niby ułożony, ale przeszkadza z uwagi na brak ciała, wodnistą konsystencję...


Bardzo nieudane piwo biorąc pod uwagę fakt, że podstawowa wersja niemal "wyrywa z butów"... Poza tym akcenty z barrel agingu mało intensywne, to zaś co pozostało jest nieprzyjemne w odbiorze.
Cena: 40,06zł

6-/10 pkt


Zakupione w sklepie online dobrychmiel.pl

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz