Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

poniedziałek, 23 stycznia 2017

Struise - Cuvée Delphine 2015 aka Cuvée Oscar

Cuvée Delphine 2015 aka Cuvée Oscar z belgijskiego De Struise Brouwers to mocne, ciemne piwo górnej fermentacji w stylu Imperial Stout leżakowany w dębowych beczkach po bourbonie. Alkohol na poziomie 13% obj., 26º Plato i goryczka 72 IBU. W składzie woda, słody jęczmienne, chmiel, drożdże i cukier. Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane, refermentowane w butelkach, zabutelkowane 24/11/2016 w limitowanej ilości 3000 butelek na 15lecie browaru (Vintage 2015 Kentucky Bourbon Barrel Aged). Na ratebeer wciąż niewiele ocen.


Zielona butelka 750ml, ciemna etykieta, złoty goły kapsel, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości. Piana sycząca, od razu znika, barwa czarna. Aromat beczkowy - whisky, kokos, troche wanilii, do tego melasa, praliny, ciemne owoce. W smaku podobnie, półsłodkie, tu również sporo burbona, lukrecji, rodzynek, melasy. Długa, palono alkoholowa goryczka. Niskie wysycenie, rzadkie w odbiorze.


Dobre, aczkolwiek do wersji podstawowej nie ma startu - przede wszystkim brak ciała i słodyczy, znacznie mniej intensywne w odbiorze (zwłaszcza aromaty). Obniżenie ekstraktu z 30 na 26 BLG przy jednoczesnym zwiększeniu zawartości alkoholu z 11 do 13 AVG nie wyszło piwu na plus...
Cena: 36,57€

8+/10 pkt


Zakupione w belgijskim w sklepie online www.bieresgourmet.be

Browar:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz