Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 13 stycznia 2017

To Øl - Brettxit

Brettxit z duńskiego browaru kontraktowego To Øl, uwarzone w belgijskim De Proef Brouwerij, to IPA fermentowane dzikimi drożdżami Brettanomyces, chmielone na zimno australijskim Saaz oraz nowozelandzkim Nelson Sauvin, uwarzone na okoliczność "wyjścia" Anglii z UE. Zawartość alkoholu na poziomie 7% obj., goryczka 61 IBU, w składzie woda, słód pilzneński, cara pils, melanoidynowy, biscuit, płatki owsiane, dekstroza, chmiel, dzikie drożdże brettanomyces, drożdże górnej fermentacji British Ale. Na ratebeer piwo oceniona na 91 punktów ogółem i 86 w stylu. Warka do 28/06/18.


Butelka 330ml, brak informacji o pełnym składzie i parametrach trunku na etykiecie, goły biały kapsel, krawatka. Piana średnio i drobno pęcherzykowa, obfita, dość trwała, z ładnym lejsingiem. Barwa słomkowa, opalizująca. W aromacie głównie nuty białych owoców, żywicy i zestu z grapefruita, odrobina siana w tle. W smaku półwytrawne, troszkę cytrusów, jasnych winogron, delikatne funky. Goryczka średnia, długa, świerkowo grejpfrutowa. Wysycenie średnie, rozgrzewający alkohol.


Na plus ładny aromat i smak w stylu piw z chmielem a antypodów, piw z beczek po białym winie... Na minus zbyt nikłe nuty brettów i nieco za wysoki alkohol.
Cena: 17,40zł

7,5+/10 pktZakupione w sklepie online piwa-regionalne.com.pl

Browar:
shop.to-ol.dkBrak komentarzy:

Prześlij komentarz