Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

piątek, 9 grudnia 2016

Great Divide - Yeti Imperial Stout

Yeti z amerykańskiego Great Divide Brewing Company to ciemny, mocny, górno fermentacyjny Imperial Stout, chmielony amerykańskim chmielem. Piwo ma 9,5% obj. alkoholu, goryczkę 75 IBU. Wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych piwnych festiwalach, na ratebeer uzyskało maksymalne 100 punkty ogółem i 98 w stylu!


Butelka o pojemności 355ml, firmowy kapsel, niepełne dane o składzie i parametrach zawartości na etykiecie. Piana brązowa, obfita, trwała. Barwa czarna jak smoła. W aromacie sporo pralin, kakao, trufli, czarnego pieprzu i sosu sojowego. W smaku półsłodkie, czekoladowe, karmelowe, palone, pikantne, z tytoniowym posmakiem. Goryczka średnia, ziołowa, chmielowa. Ładnie ukryty, likierowy alkohol, nisko wysycone. W odbiorze pełne, lepkie, dość gęste choć do ideału brakuje.


Bardzo udany stout, zasłużone noty, aczkolwiek odrobina więcej ciała nadałaby mu cech piwa wybitnego.
Cena: 5,36€

8,5+/10pkt


Zakupione w belgijskim sklepie online: www.beergium.com

Browar:
flyingdogbrewery.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz