Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

sobota, 10 grudnia 2016

Σόλο (Solo) - Το Σκοτίδι (Skotidi)

Το Σκοτίδι (Skotidi), czyli Imperial Stout od Kjetila Jikiuna (były piwowar Nøgne Ø) i jego nowego, greckiego (dokładnie Kreta) browaru rzemieślniczego Σόλο (Solo). Piwo, uwarzone kontraktowo w norweskim Arendals Bryggeri, zawiera wodę, słód jęczmienny, słód pszeniczny, owies, palony jęczmień, chmiel oraz drożdże górnej fermentacji. Alkohol na poziomie 9% obj., ekstrakt 22% wag. i goryczka 75 IBU. 96/59 na ratebeer. Warka do 08/08/2018.


Butelka 330ml, firmowy kapsel, niepełne info o zawartości butelki. Po przelaniu do szkła tworzy się zbita, brązowa, drobna piana, długo pozostająca i ładnie oblepiająca szkło. Barwa czarna, smolista, nieprzejrzysta. Aromat niezbyt intensywny, zwiastuje bardzo wytrawny trunek - głównie czarna kawa, paloność, gorzka czekolada, może wędzona węgierka. W smaku faktycznie wytrawny, mocno palony, lekko kwaskowy, dość goryczkowy, z nutą kakao, kawy, sosu sojowego i jeżyn. Nisko wysycony, ładnie ukryty alkohol, dość gęsty, lepki w odbiorze.


Fajna tekstura piwa, ale cała reszta nie w moim typie - ewidentnie za mało słodyczy i niepotrzebna kwaskowość od nadmiaru ciemnych słodów.
Cena: 2,97€

7/10 pkt


Zakupione w belgijskim sklepie online: www.beergium.com

Browar:
solobeer.gr


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz