Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 1 grudnia 2016

Ghost Brewing - King Kegwa - Coffee Imperial Stout

King Kegwa - Coffee Imperial Stout to RIS z dodatkiem kenijskiej kawy Kegwa AA+, uwarzony przez duński kontraktowy Ghost Brewing w hiszpańkim Cerveza Dawat. Piwo ma alkohol na poziomie 10,7% obj. i goryczkę 94 IBU. W składzie woda, słód jęczmienny, pszeniczny, żytni, chmiel, kawa i drożdże górnej fermentacji. Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane, refermentowane w butelkach. Na ratebeer oceniony na 98 punktów ogółem i 82 w stylu.


Butelka 330ml, niepełne dane na temat składu i parametrów zawartości, złoty kapsel. Niewielka, sycząca piana, szybko opada do zera. Barwa czarna z brązowymi refleksami, wydaje się klarowna. W aromacie kakao, kawa, daktyle, cola, wanilia. W smaku dość słodko, sporo pralin, czekolady, kawy espresso, toffi, coli. Goryczka niska, palona, tytoniowa, w posmakach sos sojowy, wanilia i porto. Wysycenie niskie do średniego, dość rzadkie ale pełne i intensywne w odbiorze. Pięknie ukryty alkohol.


Świetnie pijalny imperialny stout, słodki i bardzo smaczny, aczkolwiek zabrakło ciała, pod tym względem bliżej FESa niż gęstego RISa...
Cena: 17,70zł

8-/10 pkt


Zakupione
w sklepie internetowym piwa-regionalne.com.pl

Browar:
ghostbrewing.dk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz