Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 22 grudnia 2016

Kees - Barrel Project #06/2016

Barrel Project #06/2016 z holenderskiego Brouwerij Kees, to Barley Wine - mocne, słodowe piwo górnej fermentacji, leżakowane w dębowych beczkach po Barton Bourbonie. Alkohol 12% obj., goryczka 65 IBU, w składzie: woda, słód pale ale, karmelowy, amerykański chmiel Citra i Cascade, drożdże. Na ratebeer piwo ocenione na 97 punktów ogółem i 90 w stylu. Data przydatności do 12/2018.


Butelka 330ml, czarna etykieta z niepełnym info o parametrach i składzie piwa, firmowy kapsel. Piana nieduża, szybko całkowicie opada. Barwa mahoniowa, klarowna. Aromat intensywny, czuć wanilię, kokos, parkiet, bejcę, do tego nuty karmelowo melasowe, jest też alkohol - taki trochę bourbonowy, trochę denaturatowy, trochę rozpuszczalnikowy... W smaku dość słodki, tu słodowość w postaci melasy i suszonych owoców przed nutami beczkowymi, ale alkohol także jest intensywny, pieczący, może już nie rozpuszczalnik, bardziej whisky... Wysycenie niskie, spora pełnia, faktura dość rzadka.


Wszystko klasa, fajne efekty z barrel agingu, może przydałoby się odrobinę więcej gęstości, minusem jednak jest ta alkoholowość, brak ułożenia procentów.
Cena: 4,11€

7,5+/10 pkt

Zakupione w belgijskim sklepie www.bieresgourmet.be

Browar:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz