Wstępniak.

Zacząłem swój blog 17go października 2014r., cel - oddzielić dobre od złego, ocenić na bieżąco obiektywnie i (bardziej)subiektywnie to co wypiłem, dorobić się własnej bazy piwnej, do której można zawsze wrócić i przypomnieć sobie, co konkretne piwo sobą reprezentuje. Ostatni tydzień to 1 piwo każdego dnia (maraton jak dla mnie, bo zazwyczaj piwo - najczęściej pszeniczniaki (szczytem był Paulaner czy Primator) i wytwory Browaru Fortuna dostępne w marketach - pijałem tylko w weekendy), poprzedzone długim studiowaniem zapachu, smaku i prezencji samego trunku. Zamiast jednak wrócić do najlepszego, mam już całą listę nowych piw do spróbowania, listę klasyków z gatunku "must-have" a niemal każdego dnia odkrywam nowe perełki do zdobycia. Nawet siebie nie podejrzewałem, że można za małe piwo dać 30-50zł i jeszcze być z tego dumnym, a po wypiciu usatysfakcjonowanym!

czwartek, 8 grudnia 2016

Pracownia Piwa - Mr. Hard's Rocks American Man

Mr. Hard’s Rocks American Man z podkrakowskiego browaru Pracownia Piwa to ciemny, mocny American Imperial Stout w wersji intensywnie chmielonej amerykańskim - według twórców: "Takich ilości chmielu nie sypaliśmy jeszcze nigdy. Tak długo z chmielem żadne z naszych piw nie leżało". Piwo górnej fermentacji o ekstrakcie początkowym na poziomie 25% wag. i alkoholu 10,5% obj. W składzie woda, słód jęczmienny, pszeniczny, karmelowy, palony jęczmień, czekoladowy, chmiel, drożdże. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane. Na ratebeer ocenione na 92 punktów ogółem i 42 w stylu. Warka do 13/10/18.


330ml butelka, czarny kapsel i etykieta foliowa zawierająca pełne dane na temat parametrów (poza IBU) i niepełny skład trunku. Pianka niewielka, jak na espresso, nietrwała. Barwa czarna z brązowymi refleksami. Aromat z jednej strony stoutowy, palony, czekoladowy, kawowy, z drugiej intensywnie chmielowy, żywiczny, cytrusowy, naftowo-popkornowy. W smaku skrzyżowanie RISa i BIPA - jest słodycz, czekolada, trufle, karmel oraz żywica, świerk, prażone ziarno. Goryczka średnia do wysokiej, palona i ziołowa, chmielowa jednocześnie, poszczypująca w posmakach. Przyjemne, pełne, treściwe i wyklejające w odbiorze, niskie wysycenie, ładnie ułożony alkohol.


No American RIS pełną gębą! Choć wolę tradycyjne, brytyjskie, mniej chmielowe podejście, to trzeba oddać, że tutaj jest bardzo przyzwoicie.
Cena: 15,00zł

8-/10 pktBrak komentarzy:

Prześlij komentarz